top of page

The Power of Good Advice

  • Writer's pictureRadek Czeszejko-Sochacki

Marketing do Milenialsów: Porada dla Agentów


Marketing to Millennials

Milenialsi mieli huczne wejście na rynek kupujących domy. Od 2015 przebili liczebnościowo grupę „baby-boomers” i są obecnie największą grupą kupującą nieruchomości w Stanach. Z tego względu marketing do Milenialsów powinien być na czele twojej piramidy priorytetów.

Zrozumieć Milenialsów

Czasami określani mianem „Generacji Y”, Milenialsi są pokoleniem ludzi urodzonych pomiędzy 1980 i 2000. Przewiduje się, że Milenialsi przekroczą liczbę 75.3 milionów w 2018. Z większością w wieku pomiędzy 18 i 34 lat, wielu z nich szuka możliwości kupna lub wynajmu swoich czterech kątów.

Kiedy reklamujesz do Milenialsów pamiętaj, o tym że:

  • 89% Milenialsów skorzysta z usług agenta, ale również mogą mieć większe wymagania od swojego agenta

  • 63% Milenialsów, którzy sprzedali swoją nieruchomości poleciłoby swojego agenta znajomym lub ponownie skorzystało z jej/jego usług. Są to najniższe wyniki na przestrzeni wszystkich badanych generacji.

  • 70% Milenialsów, którzy kupili nieruchomość poleciłoby swojego agenta lub ponownie skorzystało z jej/jego usług.

  • Około 45-50% Milenialsów znalazło swojego agenta po rekomendacji rodziny lub znajomych.

  • Milenialsi są przykuci do social media i sms-ów, aczkolwiek 75% badanych Milenialsów nadal chcę, żeby do nich dzwonić.

  • Milenialsi uwielbiają internet do komunikacji i szukania okazyjnych nieruchomości. Ponad 94% Milenialsow używało stron internetowych typu Redfin, Zillow w poszukiwaniu swojego domu. 51% z nich znalazło swój docelowy dom w taki właśnie sposób.

  • Pomimo niezależności, 87% Milenialsów nadal szuka porady dotyczącej nieruchomości u swojego agenta czyli u Ciebie!.

Jak dotrzeć do Milenialsów

Milenialsi kochają swoja technologię: urodzeni w czasach wszelkich nowinek technologicznych, komputerów i smartfonow. Gdy reklamujesz do Milenialsów, pamiętaj że są oni badziej skłonni do odpowiedzi na reklamy on-line, niż konwencjonalne formy marketingu takie jak gazety, plakaty czy pocztówki. Pomimo tego, że twoja firma może posiadać fizyczne biuro, nie zapominajcie o swojej prezencji w formie wirtualnego biura. W ten sposób zapewnicie sobie możliwość interakcji z przyszłymi klientami poprzez social media, email, Skype, SMS lub inne. Jedne z lepszych metod komunikacji z potencjalnymi klientami Milenialsami są blogi oraz krótkie filmiki na portalach takich jak Youtube. Wielu agentów prowadzi swoje własne blogi oraz dzieli się wideo z oględzin swojej nieruchmosci. Im więcej reakcji orzymaja na serwisach typu Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Tumblr or Instagaram tym większa publiczności.

Podsumowując:

Marketing do Milenialsów może być wymagający, ale jest warty zachodu. Do równomiernego rozwoju swojego biznesu jako Agent, pamiętaj aby część uwagi poświęcić docelowym obiorca tzw. Target group. Znajdź znaczącą metodę komunikacji z Milenialsami czy to w postaci blogu lub vlogu, a skorzysta na tym twój biznes.

W One Republic Mortgage rozumiemy aspekty zmieniającego się rynku i mamy duże doświadczenie w tworzeniu i prowadzeniu odnoszących sukcesy kampanii marketingowych.


Zadzwoń już dziś do Radka pod numerem telefonu (630)207-0980

Comments


bottom of page