top of page

The Power of Good Advice

  • Writer's pictureRadek Czeszejko-Sochacki

Jak Pies z Kotem: FHA i Kupno Mieszkania


Condo Program

Jak poradzić sobie z kupnem mieszkania z FHA?

Obecnie, klienci szukający mieszkania do kupna muszą kwalifikować się na pożyczkę konwecjonalną jeżeli condo association nie jest jest akceptowane przez FHA. Nawet nowy programy Fannie 97% LTV nie był w stanie wystarczająco pomocny jeżeli chodzi o mieszkania. Potencjalni klienci nadal musieli posiadać dobrą historię kredytową, aktywa finansowe oraz niskie proporcje wydatków w stosunku do zarobków. Bez moliwosci skorzystania z przyjaźniejszych warunków pożyczki, które oferuje FHA wielu klientów zostawała na lodzie, bez możliwości kupna swojego M2.

Jeżeli klient chcę kupić mieszkanie przy pomocy pożyczki FHA, condo association musi być zaaprobowane przez HUD.

Statystycznie, tysiące mieszkań, które miało pozytywne opinie FHA, utraciło swoje aprobatę, a stało się to w 2010 roku! Żeby ponownie uzyskać akceptację, condo associations musiały ponownie złożyć aplikację. Process ten jednak nie był łatwy, ani tani, w związku z czym wiele osiedli nie starało się nawet ubiegać o ponowną aprobatę. Obecna sytuacja pozostawiła w kropce wielu sprzedających, oraz kupujących, którzy mieli problem ze znalezieniem finansowania.

ZAAKCEPTOWANY: One Republic oferuję akceptację FHA na miejscu!​

FHA Spot Approval to proces, który oferuję możliwość wykupienia akceptacji FHA na konkretne mieszkanie, zamiast całe osiedle. Obdywa się to zdecydowanie szybciej oraz taniej dla klienta. Jest to unikatowy program, który zmienia obecny system sprzedaży/kupna mieszkań i pomaga zarówno kupującym, sprzedającym, agentom nieruchomościowym oraz pożyczkodawcom.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, lub Twoi klienci potrzebują pomocy przy kupnie mieszkania z wykorzystaniem pożyczki FHA, zawdzon teraz 630-207-0980 do Radka Czeszejko-Sochackiego.

 

Comments


bottom of page