top of page

The Power of Good Advice

  • Writer's pictureRadek Czeszejko-Sochacki

Fun Facts on Renovation & 203K Loans

HomeStyle Renovation Mortgage

HomeStyle jest produktem wspieranym przez Fannie Mae (FNMA), który pozwala na kupno nieruchomości, wliczając w tą tranzakcje koszty remontu. Jest to pożyczka podobna, do tej którą udzielają pożyczkodawcy hard-money. Różnicą jest na pewno stały okres spłaty pożyczki (15 lub 30 lat) oraz fakt, że jest to produkt zdecydowanie tańszy


Kto? Fannie Mae to największy gracz na rynku wtórnym kredytów hipotecznych. Wiele typowych wytycznych dotyczących pożyczek konwecjonalnych dotyczy również produktu HomeStyle, przez co łatwo jest o aplikację na ten produkt​.


Co? Pożyczka HomeStyle powstała z myślą o inwestorach, osobach zamieszkujących swoją posiadłość (owner-occupied) lub chcących kupić swój drugi dom. Jest alternatywą dla pożyczki FHA 203(k).


Kiedy? Teraz! Pamiętaj o tym, że proces pożyczki HomeStyle zajmuje pomiędzy 45 do 60 dni, także uwzględnij to wplanowaniu kontraktu.


Gdzie? HomeStyle może być użyty do kupna swojego głównego domu (single family), 1-4 unitów lub pod inwestycję.


Dlaczego? Żeby zaoszczędzić czas i pieniądze oczywiście!
FHA 203K

Pożyczka FHA 203(k) jest produktem wspieranym przez HUD, podobnie jak HomeStyle pozwala na kupno nieruchomości wliczając w to koszty remontu. Poprzez wsparcie HUD, klient ma dostęp do niższego oprocentowania niż HomeStyle​.


Kto? Poprzez wsparcie FHA (Federal Housing Authority) pożyczkodawcy są skłonni pracować nad nieruchomościami wcześniej nie objętymi tym programem.


Co? Klient może pożyczyć do 110% planowanej wartości nieruchomości po ukończeniu remontu. Rzeczoznawca zwerifikuje plany i oszacuję ile nieruchomość będzie warta.


Kiedy? Podobnie do HomeStyle, process pożyczki 203(k) zajmuje 45 do 60 dni.


Gdzie? FHA 203(k) może zostać wykorzystany do kupna apartamentu, townhome lub 1-4 units (owner occupied).


Dlaczego? Dla oszczędności oczywiście! Minimalna kwota, którą trzeba wykorzystać na remont to $5000. Podobnie do innych produktów FHA, można użyć tylko 3.5% wpłaty własnej.


And? Agenci One Republic Mortgage mają lata doświadczenia pracy z tymi produktami, poprowadzimy twoich klientów od pierwszego kontaktu do stołu przy closingu. Zadzwoń już dzisiaj.

Comments


bottom of page